Zmiany w rozkładach MKS od czerwca 2016

Od czerwca zmienione zostaną rozkłady jazdy linii 10, 12, 19, 22 oraz 25. Po raz kolejny wśród wprowadzonych zmian pojawi się kilka postulowanych przez nas w ramach współpracy z Działem Przewozów MKS. Poniżej przedstawiamy wykaz zmian, które wejdą w życie 2 czerwca.

Najważniejsze zmiany dotyczyć będą linii 10, 19 oraz 25. W sprawie większości z nich postulowali mieszkańcy osiedli, jak m.in. mieszkańcy os. Usłów proszący o wydłużenie trasy linii nr 10 o przystanek przy cmentarzu w Skarżysku Kościelnym.

Oprócz interwencji w sprawie linii nr 10, mieszkańcy domagali się przywrócenia przedpołudniowego kursu linii nr 25 w dni targowe. Dodatkowo zarówno przez mieszkańców, jak i przez sympatyków komunikacji miejskiej proponowane było „wpisanie” w rozkład dojazdów oraz zjazdów z/do Bazy MKS autobusu obsługującego linię zamkniętą dowożącą uczniów do Szkoły Podstawowej nr 2.

Jednocześnie w związku ze współpracą z Działem Przewozów MKS podjętą dzięki uprzejmości Zarządu MKS Skarżysko-Kam. w życie wprowadzony zostanie także jeden z naszych pomysłów dotyczących zmiany rozkładu jazdy linii nr 19. Zmiany dotyczą kursów w porannym szczycie – przesunięte zostały dwa poranne kursy wykonywane do ul. Kilińskiego. Szkolny kurs z Wysypiska kursować będzie tylko w dni nauki szkolnej, zaś w dni wolne od nauki szkolnej uruchomiony zostanie kurs rozpoczynający trasę z Bazy MKS.

Szczegółowy wykaz zmian przedstawiony został poniżej:

 DZIEŃ ROBOCZY 

 • linia nr 12 – pierwszy kurs z pętli Walecznych dodatkowo wykonywać będzie podjazd do pętli przy ul. Krakowskiej.
  Kurs z ul. Walecznych z godz. 7:25 przesunięty na godz. 7:19.
 • linia nr 19 – zmiany w godzinach kursowania w porannym szczycie. Rozdzielenie kursowania na dni nauki szkolnej i dni wolne od nauki.
  Kurs z Bazy MKS z godz. 5:20 przesunięty na godz. 5:30.
  Kurs z pętli Łyżwy (Cmentarz) z godz. 6:20 przesunięty na godz. 6:41.
  Kurs z pętli Łyżwy (Wysypisko) z godz. 7:28 przesunięty na godz. 7:30 (kursuje tylko w dni nauki szkolnej)
  W dni wolne od nauki szkolnej kurs wyruszać będzie z Bazy MKS o godz. 7:55.
  Kursy z ul. Kilińskiego z godz. 5:44 i 6:49 przesunięte odpowiednio na godz. 6:03 i 7:13.
 • linia nr 22 – kurs z ul. Rycerskiej z godz. 6:11 przesunięty na godz. 6:21.
 • linia nr 25 – dodanie kursów zjazdowego/wyjazdowego linii szkolnej oraz przywrócenie jednego z kursów w godzinach przedpołudniowych.
  Uruchomione zostaną kursy z ul. Harcerskiej o godz. 8:15 (w dni nauki szkolnej) oraz o godz. 11:25 (w dni targowe – wtorek i piątek).
  Uruchomiony zostanie kurs z ul. Czerwonego Krzyża o godz. 10:55 (w dni targowe – wtorek i piątek).
  Uruchomiony zostanie kurs z Bazy MKS o godz. 13:45 (w dni nauki szkolnej).
  Kurs z Bazy MKS z godz. 12:43 przesunięty na godz. 12:51.

 DZIEŃ WOLNY 

 • linia nr 25 – zmniejszenie o jeden ilości kursów wykonywanych w dni wolne.
  Odjazdy z Bazy MKS: 7:30, 19:00
  Odjazdy z pętli Łyżwy (Cmentarz): 9:16, 11:36, 14:26, 16:36

  Odjazdy z ul. Harcerskiej: 8:30, 10:10, 12:40, 15:25, 17:45b, 19:45b
  b- kurs do Bazy MKS

5 komentarzy 'Zmiany w rozkładach MKS od czerwca 2016'

 1. Nie interesuj się napisał/a:

  Holeczko ty z Prezydentem Kronigem to na Ty jesteś, że po nazwisku sobie wypisujesz?

  1
  1
  • Szymon napisał/a:

   Działam na rzecz poprawy jakości transportu publicznego w Skarżysku, więc nie rozumiem po co ta prowokacja. Osobiście Prezydenta Kröniga nie miałem okazji poznać.

   1
   1
 2. Mieszkaniec napisał/a:

  Mam taką małą sugestię.
  1) Przez parę dni jeździłem linią nr 10 i według mnie całkowicie niepotrzebnie kursuje ona przez ulicę Niepodległości. Znajdują się tam dwa przystanki na których absolutnie nikt nie wsiada czy wysiada. A więc moja propozycja, by autobus kursował taką trasą:

  Os. kamienna – Ekonomii – Legionów – Metalowców – Sikorskiego – Okrzei – Słowackiego – Niepodległości – Dworzec PKP – Sokola – Szpital.

  Powrót: Szpital – Sokola – Dworzec PKP – Niepodległości – Słowackiego – Tysiąclecia – Krasińskiego – Norwida – Legionów, dalej bez zmian.

  2) Jako, że niedługo zbliżają się wakacje, będzie po prostu oblężenie linii 7 i 19, ludzie będą chcieli dojechać na Rejów.

  Przydałoby się przywrócić linię „Z” na okres wakacji, chociaż na same weekendy, by mogła odciążyć te wyżej wymienione.

  Sam w tamtym roku wiele razy byłem zmuszony jechać przepełnionym autobusem. Kiedyś też na ul. Norwida nie było już miejsc i nie dało się wsiąść.

  Linia Z przypominałaby trasą linię 5 i 7. A więc:

  Os. Kamienna- Tysiąclecia – Sokola – Wiejska – Moniuszki – Piłsudskiego – Norwida – Metalowców – Legionów – Staffa – Sportowa i przy muzeum by kończyła swoją trasę.

  Jest tam parking, na którym można zawrócić.

  Przykładowe godziny odjazdu z ul. Norwida:
  11:20, 12:40, 13:40, 15:15, 16:30, 17:50

  Przykładowe godziny odjazdu z ul. Słonecznej:
  11:45, 13:10; 14:20, 15:45, 17:00, 18:20

  Jest jeszcze miesiąc, więc dużo czasu aby uzgodnić wszystkie szczegóły tejże linii.

  Co myślicie o takich zmianach? Wydają mi się całkiem sensowne.
  Pozdrawiam!

  1
  0
  • Szymon napisał/a:

   Moim zdaniem linia nr 10 nie powinna kursować trasą pokrywającą się z innymi liniami, szczególnie jeżeli chodzi o relację Z-1 – Norwida czy Norwida – Okrzei – Słowackiego – Dworzec. W pierwszej mamy 5, 9, 14, 18 zaś w drugim przypadku 12, 19 czy 25. Gdyby 10 przenieść z Niepodległości na inną ulicę to wtedy na Doliskach (od Legionów aż po Słowackiego) pozostaje jedynie „A”, z którym też nie wiadomo, jak długo się utrzyma… Jeżeli natomiast chodzi o linię wakacyjną to warto powrócić do tego tematu, szczególnie, że Krönig zachęca wszystkich do korzystania z Rejowa 😉

   0
   2
   • Mieszkaniec napisał/a:

    Kierując 10 na inną trasę na pewno znalazłoby się więcej chętnych na podróż tą linią 😉
    Piszę to z doświadczenia/własnych obserwacji – często ten autobus jedzie po prostu pusty, a tak to ludzie jadący na Milicę czy Przydworcowe by mogli nim pojechać.
    Na Doliskach (przy przejeździe) nie widziałem nigdy, żeby ktoś wsiadał czy wysiadał. Czy to za dawnych czasów (linia 17, 21), czy też obecnie (10, A).
    Tylko oczywiście wymagałoby to odpowiednich korekt w rozkładzie, gdyż kursy czasem się pokrywają z innymi liniami. 😉

    Co do A – kierowcy tej linii są bardzo źle nastawieni do mieszkańców naszego miasta. Buractwo, krzywe miny czy nonszalancja są na porządku dziennym.

    1
    0

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*