Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Welcome! (foto)

Takim napisem na przednim świetliku przywitał Skarżysko pierwszy z zakupionych w tym miesiącu kolejnych używanych autobusów. 4 sztuki pojazdów typu MAN NM223 zasiliły tabor MKS. Wszystkie pojazdy zostały sprowadzone prosto z Niemiec przez firmę pośredniczącą z Nowego Sącza.

Pierwszy pojazd przekroczył bramy bazy MKS we wtorek po godzinie 9 rano. Ma on uszkodzony silnik, więc musiał zostać przywieziony na lawecie. Ten autobus całą swoją karierę jeździł na jednym z niemieckich lotnisk. Wyprodukowany został w 2001 roku. Charakteryzuje się dobrze zadbanym nadwoziem i wnętrzem, niskim przebiegiem. Z racji przeznaczenia wóz ma mało miejsc siedzących, a sporo miejsca na bagaże. MKS myśli nad dokupieniem siedzeń, aby zwiększyć ich liczbę w pojeździe.

MAN NM223 #425 w skarżyskich barwach. Fot. Paweł Kowalski

Kolejne trzy pojazdy dojechały do skarżyska o własnych siłach. Aktualnie są w fazie przeglądów, doglądania, sprawdzania wszystkiego, aby niedługo mogły już wyjechać na miasto. W porównaniu do posiadanych przez MKS autobusów tego typu nie mają one siedzeń ustawionych bokiem umiejscowionych z tyłu pojazdu. Między przednimi, a środkowymi drzwiami mają również mniej miejsc siedzących. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie pojedynczego siedzenia bokiem do kierunku jazdy na przednim nadkolu po prawej stronie. Autobusy są w dobrym stanie mechanicznym i wewnętrznym. Widać jednak, że pojazdy trochę czasu „przestały” u polskiego pośrednika. Jednak wystarczy zwykłe umycie poszycia zewnętrznego i wozy odzyskają blask. Dwa z nich, do których udało mi się dotrzeć, mają nadane tymczasowe numery rejestracyjne – T0 6688 i T0 6697. Trzeci z nich przechodził przegląd na hali Stacji Kontroli Pojazdów, więc niestety nie udało mi się do niego dotrzeć. Mam nadzieję, że niedługo będzie okazja również i jego sfotografować.

MAN NM223 #425 w skarżyskich barwach. Fot. Paweł Kowalski

MAN NM223 #425 w skarżyskich barwach. Fot. Paweł Kowalski

MAN NM223 #425 w skarżyskich barwach. Fot. Paweł Kowalski

MAN NM223 #425 w skarżyskich barwach. Fot. Paweł Kowalski

MAN NM223 #425 w skarżyskich barwach. Fot. Paweł Kowalski

Mamy nadzieję, że niedługo zobaczymy te wozy na mieście i będziemy mogli przetestować je w ruchu miejskim. Relacje i wrażenia od razu będziemy starali się umieszczać na naszej stronie i portalu na fb. 🙂

 

3 komentarze 'Welcome! (foto)'

 1. xtc napisał/a:

  Wygląda to dobrze.

  Tym sposobem – zakupy z rynku niemieckiego – można niewielkim kosztem – systematycznie – wymienić stary tabor.

  Mam tylko nadzieję, że przed wyjazdem na miasto zostaną usunięte obcojęzyczne reklamy.

  Pytanie:

  Zdaje się, że T0 6688 ma wyświetlacze. Czy reszta też ma?

  ps.

  @Paweł Kowalski, gratulacje za szybką relację.

  3
  0
  • Pawel_K napisał/a:

   T0 6697 też ma, ex-lotniskowiec nie ma, i ostatni MAN, który dzisiaj wyjechał na miasto też nie ma. Jednak wątpię, by te wyświetlacze się przydały. Będą pewnie wymieniane na polskie odpowiedniki znanych i lubianych wyświetlarek produkcji R&G.

   0
   0
   • karol sz napisał/a:

    Szkoda, bo nie lubię R&G, raczej nie są lubiane, bo są nieczytelne z dala zwłaszcza pod słonce albo wieczorami i nocą kiedy lampy oświetlające wyświetlacz powodują że widać tylko bialo-zielone swiatlo zamiast wyraźnego tekstu

    2
    0

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*