Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Welcome! (foto)

Takim napisem na przednim świetliku przywitał Skarżysko pierwszy z zakupionych w tym miesiącu kolejnych używanych autobusów. 4 sztuki pojazdów typu MAN NM223 zasiliły tabor MKS. Wszystkie pojazdy zostały sprowadzone prosto z Niemiec przez firmę pośredniczącą z Nowego Sącza.

Pierwszy pojazd przekroczył bramy bazy MKS we wtorek po godzinie 9 rano. Ma on uszkodzony silnik, więc musiał zostać przywieziony na lawecie. Ten autobus całą swoją karierę jeździł na jednym z niemieckich lotnisk. Wyprodukowany został w 2001 roku. Charakteryzuje się dobrze zadbanym nadwoziem i wnętrzem, niskim przebiegiem. Z racji przeznaczenia wóz ma mało miejsc siedzących, a sporo miejsca na bagaże. MKS myśli nad dokupieniem siedzeń, aby zwiększyć ich liczbę w pojeździe.

MAN NM223 #425 w skarżyskich barwach. Fot. Paweł Kowalski

Kolejne trzy pojazdy dojechały do skarżyska o własnych siłach. Aktualnie są w fazie przeglądów, doglądania, sprawdzania wszystkiego, aby niedługo mogły już wyjechać na miasto. W porównaniu do posiadanych przez MKS autobusów tego typu nie mają one siedzeń ustawionych bokiem umiejscowionych z tyłu pojazdu. Między przednimi, a środkowymi drzwiami mają również mniej miejsc siedzących. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie pojedynczego siedzenia bokiem do kierunku jazdy na przednim nadkolu po prawej stronie. Autobusy są w dobrym stanie mechanicznym i wewnętrznym. Widać jednak, że pojazdy trochę czasu „przestały” u polskiego pośrednika. Jednak wystarczy zwykłe umycie poszycia zewnętrznego i wozy odzyskają blask. Dwa z nich, do których udało mi się dotrzeć, mają nadane tymczasowe numery rejestracyjne – T0 6688 i T0 6697. Trzeci z nich przechodził przegląd na hali Stacji Kontroli Pojazdów, więc niestety nie udało mi się do niego dotrzeć. Mam nadzieję, że niedługo będzie okazja również i jego sfotografować.

MAN NM223 #425 w skarżyskich barwach. Fot. Paweł Kowalski

MAN NM223 #425 w skarżyskich barwach. Fot. Paweł Kowalski

MAN NM223 #425 w skarżyskich barwach. Fot. Paweł Kowalski

MAN NM223 #425 w skarżyskich barwach. Fot. Paweł Kowalski

MAN NM223 #425 w skarżyskich barwach. Fot. Paweł Kowalski

Mamy nadzieję, że niedługo zobaczymy te wozy na mieście i będziemy mogli przetestować je w ruchu miejskim. Relacje i wrażenia od razu będziemy starali się umieszczać na naszej stronie i portalu na fb. 🙂

 

3 komentarze 'Welcome! (foto)'

 1. xtc napisał/a:

  Wygląda to dobrze.

  Tym sposobem – zakupy z rynku niemieckiego – można niewielkim kosztem – systematycznie – wymienić stary tabor.

  Mam tylko nadzieję, że przed wyjazdem na miasto zostaną usunięte obcojęzyczne reklamy.

  Pytanie:

  Zdaje się, że T0 6688 ma wyświetlacze. Czy reszta też ma?

  ps.

  @Paweł Kowalski, gratulacje za szybką relację.

  3
  0
  • Pawel_K napisał/a:

   T0 6697 też ma, ex-lotniskowiec nie ma, i ostatni MAN, który dzisiaj wyjechał na miasto też nie ma. Jednak wątpię, by te wyświetlacze się przydały. Będą pewnie wymieniane na polskie odpowiedniki znanych i lubianych wyświetlarek produkcji R&G.

   0
   0
   • karol sz napisał/a:

    Szkoda, bo nie lubię R&G, raczej nie są lubiane, bo są nieczytelne z dala zwłaszcza pod słonce albo wieczorami i nocą kiedy lampy oświetlające wyświetlacz powodują że widać tylko bialo-zielone swiatlo zamiast wyraźnego tekstu

    2
    0

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*