Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Używane autobusy zasilą skarżyski MKS

W ostatnich dniach lutego na stronie internetowej MKS Skarżysko do publicznej informacji podana została informacja o unieważnieniu dotychczasowych postępowań w zapytaniach ofertowych na zakup 3 oraz 2 pojazdów klasy „midi”. Tego samego dnia ogłoszono, że przewoźnik chce zakupić od 4 do 6 pojazdów tego samego typu.

Jak pisaliśmy niedawno, MKS w lutym ogłosił dwa przetargi na dostawę autobusów klasy „midi”. Przed zakończeniem postępowania zostało ono unieważnione bez podania przyczyny. Jednocześnie na stronie przewoźnika pojawiło się ogłoszenie o planowanym zakupie autobusów o porównywalnych parametrach technicznych.

Postępowanie dotyczy planowanego zakupu używanych autobusów klasy „midi” dla potrzeb komunikacji miejskiej – miałyby to być autobusy marki MAN o długości do 10,0m w ilości 4-6 sztuk. Podobnie jak w poprzednich ogłoszeniach pojazdy muszą zabierać 50-60 pasażerów, być wyprodukowane po 1998 roku, mieć układ drzwi 2-2-0 oraz automatyczną skrzynię biegów. MKS zaznaczył także, że pojazdy muszą spełniać normę emisji spalin minimum EURO 2.

Kwota, jaką przewoźnik zamierza przeznaczyć na jeden autobus to przedział 50 – 60 tys. złotych netto. Autobus musi być sprawny technicznie tzn. gotowy do bezpośredniego podjęcia pracy w komunikacji miejskiej. Oferty autobusów należy składać do sekretariatu MKS do dnia 5 marca 2014 roku.

3 komentarze 'Używane autobusy zasilą skarżyski MKS'

 1. xtc napisał/a:

  Cieszy konsekwencja w porządkowaniu stanu KM w Skarżysku-Kamiennej.

  Prześledziłem stan KM w miastach podobnej wielkości.

  Musze przyznać, że w wielu z nich KM wygląda gorzej, co więcej nie ma zainteresowania mieszkańców, bądź lobby miłośników oraz forum wymiany poglądów.

  Są też miasta z lepszym stanem KM. Jednak biorąc pod uwagę możliwości miasta, lobbing mieszkańców i miłośników KM coś się zmienia. Pewnie jednym z powodów są zbliżające się wybory, ale tak czy siak kierunek jest dobry.

  Oby był konsekwentnie trzymany.

  2
  0
 2. Paweł_K napisał/a:

  Wybrana została oferta firmy z Nowego Sącza i niedługo autobusy powinny pojawiać się na bazie.

  4
  0
 3. xtc napisał/a:

  Oferta raptownie zniknęła po 5 marca ze stron MKS. Nie ma jej też w archiwum.

  Ciekawe, jakie są dalsze losy zapytania ofertowego w temacie zakupu w/w autobusów?

  1
  0

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*