Skałka – podjazdy, których nie ma…

W dniach 27.08 – 31.08.2015r. w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Asfaltowej w Skarżysku-Kamiennej autobusy linii 7, 15 i 17 kursują trasą objazdową przez ul. Legionów i Mościckiego. Jest jednak pewien wyjątek…

Linie 7, 15 i 17 w dni robocze kursują trasą objazdową przez ulice Legionów i Mościckiego. Na przystankach pojawiły się informacje o tymczasowej organizacji ruchu oraz kartki z rozkładami jazdy z będących na trasie objazdu przystanków Hotel Promień, Z-1, oraz Mościckiego.


Informacja o zmienionym rozkładzie na przystanku Z-1

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze. Jednak jak dobrze się przyjrzeć w rozkładach na próżno jest szukać kursów linii 7 w dni wolne. Dlaczego tak się stało?

Rozkład jazdy na przystanku Wysoka wraz z komunikatem MKS

Zgodnie z tym okazuje się, że w dniach 29-30.08.2015 osiedle Skałka całkowicie pozbawione zostało obsługi przez komunikację miejską. Najbliższy przystanek umożliwiający podróż autobusem znajduje się na ul. Sportowej przy przejeździe kolejowym (ok. 900 metrów od przystanku Wysoka).

Jak to powinno wyglądać?

Naszym zdaniem możliwe jest uruchomienie podjazdów do os. Skałka w okresie zamykania przejazdu na ul. Asfaltowej. Skoro i tak wprowadza się tymczasowe rozkłady na przystankach znajdujących się na trasie objazdowej to trasa wariantowych kursów linii 7 mogłaby zostać poprowadzona w następujący sposób:

SŁONECZNA – … Sportowa – Staffa – Prosta – Legionów – Mościckiego – Asfaltowa – Skalna – Wysoka – Asfaltowa – Mościckiego – Legionów – … – SZYDŁOWIECKA

Rozwiązanie takie wyklucza konieczność jeżdżenia „w kółko” przez os. Zachodnie oraz daje mieszkańcom osiedla Skałka możliwość dojazdu do różnych punktów na terenie miasta. Na przystankach mógłby wisieć nieco zmieniony rozkład jazdy z uwzględnieniem czasu przejazdu na trasie objazdowej.

Problemy z komunikacją

Nie chodzi oczywiście o problemy z ruchem pojazdów czy rozkładem jazdy. Chodzi o brak informacji od MKS prezentowanych w formie elektronicznej. Od wielu tygodni na oficjalnej stronie MKS brak jakichkolwiek informacji na temat czasowych bądź ewentualnych stałych zmian w rozkładach jazdy. Problem ten też występuje w przekazywaniu komunikatów dla lokalnych mediów, dlatego też informacji na temat zmian w organizacji ruchu autobusów próżno szukać w internecie. Pozostają jedynie ogłoszenia na przystankach, nieraz naklejone w taki sposób, że już kilka godzin po ich powieszeniu są niszczone (przez wiatr, deszcz itp.) lub padają ofiarą wandali. Z tych powodów niejednokrotnie potencjalni pasażerowie MKS przychodząc na przystanek mocno rozczarowują się zmianami i zmuszeni są do odejścia z przystanku „z kwitkiem”, którym w tym przypadku jest niewykorzystany bilet autobusowy…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*