Remont ul. Ponurego, budowa ronda na al. Jana Pawła II – zmiany w komunikacji

Od 22 sierpnia 2017 roku rozpoczął się remont ulicy Ponurego na odcinku od ul. Grota-Roweckiego do Brzasku. Od dnia następnego, 23 sierpnia rozpoczęła się budowa ronda u zbiegu al. Jana Pawła II oraz al. Krakowskiej. W związku z wyłączeniem z eksploatacji ulicy Ponurego oraz likwidację możliwości wjazdu z ciągu drogi krajowej nr 42 wprowadzone zostały zmiany tras autobusów.

Przebudowa ulicy Ponurego

22 sierpnia rozpoczęto remont i przebudowę ulicy Ponurego na odcinku od ul. Grota-Roweckiego do Brzasku. Podczas remontu wykonana zostanie przebudowa instalacji podziemnych, zbudowane zostaną chodniki, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa oraz wykonane nowe oświetlenie. Wartość zadania opiewa na ponad 5,4 mln złotych, a inwestycja oraz towarzyszące jej utrudnienia potrwać mają do 31 października 2017 roku.

W związku z wyłączeniem ruchu kołowego na remontowanym odcinku ulicy Ponurego autobusy MKS wycofane zostały z wykonywania podjazdów do pętli Ponurego / Żytnia. Autobusy linii 12, 16 oraz 25 skręcać będą bez podjeżdżania do pętli przy ul. Żytniej. Zawieszone zostało funkcjonowanie przystanków Ponurego II oraz Ponurego / Żytnia. W zamian uruchomione zostały przystanki tymczasowe zlokalizowane na ul. Grota-Roweckiego tuż przy skrzyżowaniu z ul. Ponurego.

Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 42 z al. Krakowską

23 sierpnia ruszyła także przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską w Skarżysku-Kamiennej. W miejsce istniejącego skrzyżowania powstać ma rondo turbinowe, które ułatwi wykonywanie manewrów oraz spowoduje znaczną poprawę bezpieczeństwa ruchu. Inwestycja o wartości blisko 3,3 mln złotych sfinansowana została z budżetu centralnego w ramach Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych. Budowa potrwać ma do końca 2017 roku.

W związku z budową ronda w pierwszym etapie przebudowy zamknięty został wjazd z al. Krakowskiej (od strony ulicy Legionów i od strony drogi S7) do drogi krajowej nr 42. W obrębie przebudowy droga nr 42 zwężona została do jednego pasa ruchu w każdym kierunku.

Tymczasowy objazd z kierunku od Kielc do Starachowic poprowadzony został drogą ekspresową S7, a następnie ulicami Piłsudskiego, 11-go Listopada oraz Ekonomii do drogi nr 42 w Skarżysku-Kamiennej. Z kierunku od Starachowic do Warszawy od drogi 42 (ulica Legionów) ulicami Ekonomii, 11-go Listopada, Piłsudskiego do drogi nr 7.
Lokalne objazdy poprowadzone są od drogi nr 42 do ulicy Krakowskiej przez ulicę Legionów (od Ronda Solidarności) oraz przez ulice Staffa, Sportową, Wioślarską i Słoneczną (w kierunku Suchedniowa). Dojazd os. Bór od ul. Legionów możliwy jest przez al. Jana Pawła II lub przez ul. Ponurego, Grota-Roweckiego i Jodłową.

Przebudowa spowodowała konieczność zmiany tras autobusów MKS przejeżdżających przez skrzyżowanie. Linie 6, 12 oraz 25 skierowane zostały dwukierunkowo na trasę objazdową ulicami:

… – Legionów – Ponurego – Grota-Roweckiego – Jodłowa – Wojska Polskiego – …

W związku z brakiem możliwości dojazdu do pętli przy ul. Krakowskiej do odwołania zawieszone zostało wykonywanie podjazdu linii 12 do ww. przystanku. Kurs realizowany będzie trasą: Walecznych – Wojska Polskiego – Jodłowa – Grota-Roweckiego – Ponurego – Legionów – …

Przewoźnicy prywatni – zmiany tras

W związku z trwającymi utrudnieniami przewoźnicy prywatni „bus” kursujący przez skrzyżowanie al. Krakowskiej oraz al. Jana Pawła II również zmuszeni zostali do skorygowania swoich tras. Busy w kierunku Kielc i Bodzentyna kursują objazdem przez ulice Legionów, Sportowa, Wioślarska, Słoneczna i dalej drogą lokalną w kierunku Suchedniowa. Busy w kierunku Kucębowa, Ciechostowic, Stąporkowa i Końskich kursują objazdem przez ul. Legionów i Jana Pawła II. Dla pojazdów udających się w kierunku Bliżyna przystanek zlokalizowany w pobliżu skrzyżowania przeniesiony został kilkaset metrów na wschód, w ciągu al. Jana Pawła II.Pełnej informacji na temat zmian w trasach udzielają kierowcy pojazdów kursujący we wskazanych kierunkach.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*