Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Remont ul. Ponurego, budowa ronda na al. Jana Pawła II – zmiany w komunikacji

Od 22 sierpnia 2017 roku rozpoczął się remont ulicy Ponurego na odcinku od ul. Grota-Roweckiego do Brzasku. Od dnia następnego, 23 sierpnia rozpoczęła się budowa ronda u zbiegu al. Jana Pawła II oraz al. Krakowskiej. W związku z wyłączeniem z eksploatacji ulicy Ponurego oraz likwidację możliwości wjazdu z ciągu drogi krajowej nr 42 wprowadzone zostały zmiany tras autobusów.

Przebudowa ulicy Ponurego

22 sierpnia rozpoczęto remont i przebudowę ulicy Ponurego na odcinku od ul. Grota-Roweckiego do Brzasku. Podczas remontu wykonana zostanie przebudowa instalacji podziemnych, zbudowane zostaną chodniki, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa oraz wykonane nowe oświetlenie. Wartość zadania opiewa na ponad 5,4 mln złotych, a inwestycja oraz towarzyszące jej utrudnienia potrwać mają do 31 października 2017 roku.

W związku z wyłączeniem ruchu kołowego na remontowanym odcinku ulicy Ponurego autobusy MKS wycofane zostały z wykonywania podjazdów do pętli Ponurego / Żytnia. Autobusy linii 12, 16 oraz 25 skręcać będą bez podjeżdżania do pętli przy ul. Żytniej. Zawieszone zostało funkcjonowanie przystanków Ponurego II oraz Ponurego / Żytnia. W zamian uruchomione zostały przystanki tymczasowe zlokalizowane na ul. Grota-Roweckiego tuż przy skrzyżowaniu z ul. Ponurego.

Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 42 z al. Krakowską

23 sierpnia ruszyła także przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską w Skarżysku-Kamiennej. W miejsce istniejącego skrzyżowania powstać ma rondo turbinowe, które ułatwi wykonywanie manewrów oraz spowoduje znaczną poprawę bezpieczeństwa ruchu. Inwestycja o wartości blisko 3,3 mln złotych sfinansowana została z budżetu centralnego w ramach Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych. Budowa potrwać ma do końca 2017 roku.

W związku z budową ronda w pierwszym etapie przebudowy zamknięty został wjazd z al. Krakowskiej (od strony ulicy Legionów i od strony drogi S7) do drogi krajowej nr 42. W obrębie przebudowy droga nr 42 zwężona została do jednego pasa ruchu w każdym kierunku.

Tymczasowy objazd z kierunku od Kielc do Starachowic poprowadzony został drogą ekspresową S7, a następnie ulicami Piłsudskiego, 11-go Listopada oraz Ekonomii do drogi nr 42 w Skarżysku-Kamiennej. Z kierunku od Starachowic do Warszawy od drogi 42 (ulica Legionów) ulicami Ekonomii, 11-go Listopada, Piłsudskiego do drogi nr 7.
Lokalne objazdy poprowadzone są od drogi nr 42 do ulicy Krakowskiej przez ulicę Legionów (od Ronda Solidarności) oraz przez ulice Staffa, Sportową, Wioślarską i Słoneczną (w kierunku Suchedniowa). Dojazd os. Bór od ul. Legionów możliwy jest przez al. Jana Pawła II lub przez ul. Ponurego, Grota-Roweckiego i Jodłową.

Przebudowa spowodowała konieczność zmiany tras autobusów MKS przejeżdżających przez skrzyżowanie. Linie 6, 12 oraz 25 skierowane zostały dwukierunkowo na trasę objazdową ulicami:

… – Legionów – Ponurego – Grota-Roweckiego – Jodłowa – Wojska Polskiego – …

W związku z brakiem możliwości dojazdu do pętli przy ul. Krakowskiej do odwołania zawieszone zostało wykonywanie podjazdu linii 12 do ww. przystanku. Kurs realizowany będzie trasą: Walecznych – Wojska Polskiego – Jodłowa – Grota-Roweckiego – Ponurego – Legionów – …

Przewoźnicy prywatni – zmiany tras

W związku z trwającymi utrudnieniami przewoźnicy prywatni „bus” kursujący przez skrzyżowanie al. Krakowskiej oraz al. Jana Pawła II również zmuszeni zostali do skorygowania swoich tras. Busy w kierunku Kielc i Bodzentyna kursują objazdem przez ulice Legionów, Sportowa, Wioślarska, Słoneczna i dalej drogą lokalną w kierunku Suchedniowa. Busy w kierunku Kucębowa, Ciechostowic, Stąporkowa i Końskich kursują objazdem przez ul. Legionów i Jana Pawła II. Dla pojazdów udających się w kierunku Bliżyna przystanek zlokalizowany w pobliżu skrzyżowania przeniesiony został kilkaset metrów na wschód, w ciągu al. Jana Pawła II.Pełnej informacji na temat zmian w trasach udzielają kierowcy pojazdów kursujący we wskazanych kierunkach.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*