Od stycznia bez „Agatki” w niedziele i święta

1 stycznia MZK Starachowice wprowadza zmiany w kursowaniu autobusów. Poza zmianami w kursowaniu autobusów na terenie Starachowic w życie wejdzie też zmiana dotycząca linii „A” kursującej między Starachowicami a Skarżyskiem – likwidacji ulegną kursy wykonywane w niedziele i święta.


To kolejna ze zmian w rozkładach jazdy MZK Starachowice w ostatnim roku. Poprzednia zmiana dotycząca linii „A” miała miejsce na początku października. Wtedy to zmienione zostały godziny odjazdów części kursów wykonywanych w dni robocze oraz zlikwidowana została część kursów w soboty (po godz. 16 autobus kursuje co ok. 2 godziny), zawieszono wtedy także połowę kursów w niedziele i święta. Wtedy to decyzja tłumaczona była oszczędnościami – zlikwidowane zostały kursy obsługiwane do listopada ubiegłego roku przez MKS Skarżysko.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, MZK Starachowice od stycznia staje się podmiotem wewnętrznym Gminy Starachowice, wobec czego zmieniają się zasady finansowania połączeń. Działalność na terenie gminy finansowana będzie przez lokalny samorząd, a wszystkie pozostałe kursy wykonywanie poza granice miasta wykonywane będą na zasadach komercyjnych. Znaczy to tyle, że linia kursować będzie zależnie od tego, jaki będzie przynosić dochód ze sprzedaży biletów na trasie poza miastem. Według otrzymanych przez nas informacji kursy wykonywane w niedziele i święta przynosiły najmniejszy dochód, stąd też podjęta została decyzja o zawieszeniu kursowania linii „A” we wszystkie dni świąteczne.

Zmiana ta nie odbije się bez echa na mieszkańcach Skarżyska. W związku z zawieszeniem kursów linii „A” w niedziele i święta, os. Młodzawy straci wieczorne połączenie. Po likwidacji ostatnim kursem w kierunku Parszowa będzie kurs linii nr 14 odjeżdżający spod Dworca Głównego o godz. 17:45 (ostatni kurs linii „A” odjeżdżał o 20:45). Podobnie mieć się będzie sytuacja w kierunku przeciwnym – ostatni kurs linii 14 odjeżdża z Młodzaw o godz. 18:30 (gdzie ostatnia „Agatka” odjeżdżała o 19:40).

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*