Od stycznia „25” także w weekendy

Od 1 stycznia zmienią się rozkłady jazdy większości linii autobusowych MKS w Skarżysku. Ma to związek z kolejnym etapem reorganizacji komunikacji miejskiej spowodowanym brakiem porozumienia z gminami ościennymi w sprawie finansowania kursów podmiejskich.

Rok 2016 poza ostateczną likwidacją linii podmiejskich przyniesie także wiele zmian w ilości połączeń autobusowych na terenie miasta. Szczegółowo pisaliśmy o nich kilka dni temu. Poza cięciami kursów nowy rozkład jazdy wprowadza także zupełną nowość – w dni wolne w zamian zlikwidowanej linii nr 13 oraz weekendowych kursów linii 12 na ulice wyjedzie linia nr 25.

Kursować będzie ona na następującej trasie:

Łyżwy (Cmentarz) – Łyżwy – 1 Maja – Towarowa – Piłsudskiego – Niepodległości – Dworzec PKP – Niepodległości – Słowackiego – Tysiąclecia – Krasińskiego – Piłsudskiego – Norwida (powrót: Sikorskiego – Okrzei) – Metalowców – Legionów – Wojska Polskiego – Zwycięzców – Harcerska

Wybrane kursy skierowane będą przez ulice Ponurego – Grota-Roweckiego – Jodłową. Dwa z nich dojadą także do pętli znajdującej się przy ulicy Żytniej.

Odjazdy z poszczególnych pętli:

 Łyżwy (Cmentarz): 9:16D, 10:46CD, 12:56CD, 14:56, 16:56
 Baza MKS: 7:30D, 19:00
 Harcerska: 8:30CD, 10:00CD, 11:40D, 13:45D, 15:45, 17:45, 19:45

C- autobus zajeżdża na pętlę Ponurego/Żytnia
D- kurs wykonywany przez ul. Grota-Roweckiego

Mapki z przebiegami trasy weekendowych kursów linii nr 25
(przerywaną linią zaznaczono przebieg kursów wariantowych):


© Openstreetmap.org

Pierwsze dni nowej linii z pewnością będą trudne ale mamy nadzieję, że nowa trasa przyjmie się i zyska sobie popularność wśród mieszkańców zachodniej części Skarżyska. Będziemy bacznie przyglądać się jej frekwencji i w razie potrzeby interweniować w MKS w sprawie korekty godzin bądź trasy kursowania linii.

1 komentarz 'Od stycznia „25” także w weekendy'

  1. mieszkaniec napisał/a:

    za waszym pośrednictwem chce podziękować panu prezydentowi i prezesowi MKS za to ze mieszkańcy skarżyska pracujący na 2 zmianę nie maja czym wrócić z pracy do domu po nowych zmianach rozkładu. zadzwoniłem do dyspozytora MKS który mnie poinformował ze taka decyzja została podjęta w urzędzie miasta i będzie to się wiązać ze zwolnieniami pracownikow w MKS. może wasz portal nagłośni ta sprawę.

    1
    0

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*