Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Nowy rok – nowe zakupy

Wymiana przestarzałego taboru w MKS cały czas trwa. W 2008 roku zakupiono nowe autobusy – 3 Jelcze Libera i 2 Autosany Solina, w 2013 wycofano Jelcze M11 i Mercedesy O303. Od 2011 roku zakupiono w sumie pokaźna liczbę 13 używanych autobusów. I wszystko wskazuje, że na tym się nie skończy. MKS w lutym ogłosił dwa przetargi na dostawę w sumie kolejnych 5 używanych autobusów.

W pierwszym przetargu ogłoszonym 6 lutego br. MKS ogłosił, że chce zakupić 3 używane autobusy marki MAN o długości całkowitej do 10,0 m i pojemności ok. 50-60 pasażerów. Mają to być wozy wyprodukowane w 1998 roku lub młodsze z układem drzwi 2-2-0, czyli podwójne drzwi z przodu i na środku pojazdu. MKS zaznaczył także, że muszą to być autobusy niskopodłogowe (ewentualnie niskowejściowe), z silnikiem o pojemności do 7000 cm3 spełniającym normę spalania EURO2. Przedsiębiorstwo na zakup każdego autobusu chce przeznaczyć kwotę do 50 tys. zł. Warunkiem zakupu jest natychmiastowa możliwość podjęcia pracy w komunikacji miejskiej i możliwość użyczenia autobusu dla MKS na okres 3 tygodni, w celu przetestowania.

Drugi przetarg ogłoszony 13 dni później, w dn. 19 lutego br. zawiera ogłoszenie o planowanym zakupie kolejnych dwóch autobusów klasy MIDI. Elementem różniącym warunki tego przetargu od poprzedniego jest wiek pojazdów. Tym razem MKS chce zakupić pojazdy wyprodukowane w latach 2003-2004 lub młodsze. Pozostałe elementy nie zmieniły się. W obu przetargach kryterium decydującym jest cena (100%), a oferty należy składać do 5 marca br.

Nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać kolejnych tygodni w nadziei na pojawienie się ewentualnych „nowych” nabytków skarżyskiego MKS. O wszystkich pojawiających się pojazdach będziemy się starać na bieżąco informować.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*