Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Nowy rok – nowe zakupy

Wymiana przestarzałego taboru w MKS cały czas trwa. W 2008 roku zakupiono nowe autobusy – 3 Jelcze Libera i 2 Autosany Solina, w 2013 wycofano Jelcze M11 i Mercedesy O303. Od 2011 roku zakupiono w sumie pokaźna liczbę 13 używanych autobusów. I wszystko wskazuje, że na tym się nie skończy. MKS w lutym ogłosił dwa przetargi na dostawę w sumie kolejnych 5 używanych autobusów.

W pierwszym przetargu ogłoszonym 6 lutego br. MKS ogłosił, że chce zakupić 3 używane autobusy marki MAN o długości całkowitej do 10,0 m i pojemności ok. 50-60 pasażerów. Mają to być wozy wyprodukowane w 1998 roku lub młodsze z układem drzwi 2-2-0, czyli podwójne drzwi z przodu i na środku pojazdu. MKS zaznaczył także, że muszą to być autobusy niskopodłogowe (ewentualnie niskowejściowe), z silnikiem o pojemności do 7000 cm3 spełniającym normę spalania EURO2. Przedsiębiorstwo na zakup każdego autobusu chce przeznaczyć kwotę do 50 tys. zł. Warunkiem zakupu jest natychmiastowa możliwość podjęcia pracy w komunikacji miejskiej i możliwość użyczenia autobusu dla MKS na okres 3 tygodni, w celu przetestowania.

Drugi przetarg ogłoszony 13 dni później, w dn. 19 lutego br. zawiera ogłoszenie o planowanym zakupie kolejnych dwóch autobusów klasy MIDI. Elementem różniącym warunki tego przetargu od poprzedniego jest wiek pojazdów. Tym razem MKS chce zakupić pojazdy wyprodukowane w latach 2003-2004 lub młodsze. Pozostałe elementy nie zmieniły się. W obu przetargach kryterium decydującym jest cena (100%), a oferty należy składać do 5 marca br.

Nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać kolejnych tygodni w nadziei na pojawienie się ewentualnych „nowych” nabytków skarżyskiego MKS. O wszystkich pojawiających się pojazdach będziemy się starać na bieżąco informować.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*