Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Nośmy odblaski!

Na terenie powiatu skarżyskiego tylko w ciągu ostatniego miesiąca doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Wczorajsze zdarzenie przy ulicy Rejowskiej niestety zakończyło się tragicznie – zginęła piesza. Zachęcamy więc do noszenia elementów odblaskowych w każdych warunkach pogodowych.

W dniu 6 grudnia na ul. Rejowskiej w pobliżu przejścia dla pieszych kierujący samochodem osobowym potrącił dwie osoby, wskutek czego jedna z nich zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Również w Mikołajki, na oznakowanym przejściu przy ul. Żeromskiego kierujący samochodem potrącił mężczyznę przechodzącego przez jezdnię. Do podobnego zdarzenia doszło także na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Nizinną.

Według statystyk Policji w 2016 roku odnotowano blisko 8,5 tysiąca wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 868 osób, a blisko 8 tys. zostało rannych. Do wypadków z udziałem pieszych dochodziło najczęściej w obszarze zabudowanym. Najtragiczniejsze ich skutki zanotowano w okresie jesienno-zimowym (październik – grudzień), kiedy dzień jest coraz krótszy, a na dodatek panują złe warunki pogodowe.

Ograniczeniu widoczności pieszego można zapobiec nosząc elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność noszącej je osoby nawet czterokrotnie (!). Miejmy więc przy sobie odblaski i nośmy je w widocznym miejscu, nawet jeżeli poruszamy się po obszarze zabudowanym. Dzięki nim będziemy lepiej widoczni szczególnie po zmroku oraz podczas opadów.

W dniu 6 grudnia w całej Polsce zainicjowana została akcja „Dzień Odblasków”, której celem jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Od 2018 roku dzień 1 października będzie „Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków”, podczas którego odbywać się będą m.in. akcje rozdawania elementów odblaskowych.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*