MKS Skarżysko sprzedaje Jelcza Vero

Miejska Komunikacja Samochodowa w Skarżysku-Kamiennej opublikowała ogłoszenie o sprzedaży używanego autobusu miejskiego marki Jelcz Vero.

Autobus Jelcz M081MB3 „Vero” o numerze taborowym #423 zakupiony został w lipcu 2012 roku z PGK Suwałki. Od samego przyjazdu do Skarżyska jego eksploatacja zaczęła się „z wielkim hukiem”, gdyż kierowca prowadzący pojazd z Suwałk wjeżdżając z ul. 1 Maja do bazy MKS, doprowadził do kolizji z samochodem osobowym. W związku z poważnym uszkodzeniem skrzydeł pierwszych drzwi konieczny był ich kompleksowy remont, przez co na kilka tygodni pojazd był wyłączony z ruchu. Autobus po raz pierwszy na skarżyskich liniach autobusowych, jeszcze z suwalskimi tablicami rejestracyjnymi, pojawił się 9 sierpnia 2012 roku (LINK). Dopiero we wrześniu tego samego roku, po kilkutygodniowej eksploatacji próbnej zarejestrowany został w Skarżysku i otrzymał numery TSK 02218.


Jelcz M081MB3 „Vero” #423 podczas obsługi linii nr 20
fot. Szymon Holeczko

W trakcie eksploatacji autobus nie sprawiał przedsiębiorstwu większych problemów (oprócz problemu z drzwiami, który jest wadą niemal każdego egzemplarza tego modelu). Nigdy nie doczekał się malowania w barwy MKS Skarżysko, dlatego też wozi na sobie oryginalne malowanie zakładowe PGK Suwałki. W ostatnim czasie autobus na trasy wyjeżdża bardzo rzadko, głównie na szczytowe kursy linii o niewielkim obłożeniu lub na przewozy szkolne. Według danych z portalu historiapojazdu.gov.pl na dzień 25.10.2017 autobus przejechał ponad 200 tysięcy kilometrów. Wprawne oko dostrzeże, że pojazd od pewnego czasu nie zmienia miejsca swojego postoju na terenie bazy MKS.

Osoby zainteresowane zakupem mogą – po uzgodnieniu terminu z osobą wyznaczoną – dokonać oględzin pojazdu w siedzibie przedsiębiorstwa. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej MKS. Firma na oferty czeka do 15 lutego 2018 i zastrzega sobie prawo odstąpienia od sprzedaży autobusów bez podania przyczyny.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*