„Mich-Mat” rozwija swoją ofertę przewozową

30 stycznia „Mich-Mat” po raz kolejny zmienił rozkład jazdy linii kursującej na trasie Skarżysko-Kam. – Mirzec. Zmiany dotyczą kursowania zarówno w dni robocze, jak i w dni świąteczne.

To kolejna w ciągu ostatnich miesięcy zmiana rozkładu jazdy linii uruchomionej przez tego przewoźnika. Niedługo po zawieszeniu przez MKS kursowania linii podmiejskich w kierunku Skarżyska Kościelnego, pojazdy należące do przewoźnika zaczęły jeździć do Mirca we wszystkie dni tygodnia. Zmianie uległ także przebieg trasy, która wybranymi kursami dociera do przychodni przy ul. Ekonomii.

Od 30 stycznia w dni robocze uruchomiona została jedna para kursów wykonywanych wyłącznie w dni nauki szkolnej. Bus z Mirca wyrusza o godzinie 7:00, zaś w drogę powrotną z dworca PKP w Skarżysku odjeżdża o godz. 14:00. Specjalnie na potrzeby wykonywania tego kursu przewoźnik zakupił duży autobus – jest to Fast Scoler mogący przewieźć 72 osoby, w tym aż 56 na miejscach siedzących.

Zmiany zaszły także w kursowaniu w dni wolne – w soboty o kilka minut przesunięte zostały kursy odjeżdżające ze skarżyskiego dworca PKP wykonywane po godz. 8 i 11. Najwięcej natomiast zmieniło się w kursowaniu busów „Mich-Matu” w niedziele i święta. Przewoźnik zmniejszył z 9 do 6 liczbę kursów wykonywanych w dni świąteczne oraz zmienił godziny ich kursowania. Zniknęły kursy w godzinach 11-16 oraz zmieniły się przedpołudniowe godziny odjazdów.

Szczegółowe rozkłady jazdy znaleźć można na wszystkich przystankach wzdłuż przebiegu trasy linii. Rozkłady rzucają się w oczy, gdyż wydrukowane zostały na kartkach o jaskrawej kolorystyce.


„Mich-Mat” mocno skorzystał na likwidacji podmiejskich kursów linii obsługiwanych przez MKS. To z nim gmina Skarżysko Kościelne porozumiała się w kwestii obsługi transportem publicznym na swoim obszarze. A mało kto pamięta, że przewoźnik ten zaczął zaledwie w 2013 roku od obsługi kilku kursów Mercedesem 609D na opisanej wyżej trasie ze Skarżyska do Mirca… Obecnie w relacji tej wykonuje 9 kursów w dni robocze i soboty oraz 6 kursów w niedziele i święta. Poza trasą do Mirca przewoźnik obsługuje także linię do Michałowa przejeżdżającą przez osiedla Przydworcowe, Place, Milica, Zachodnie i Kamienną. Według nieoficjalnych informacji park taborowy przewoźnika liczy 4-5 pojazdów, z czego tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy zakupione zostały dwa większe pojazdy do obsługi linii do Mirca.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*