Do Michałowa z firmą „Idea Bus”

6 lutego 2017 roku uruchomiona została nowa linia „bus” ze Skarżyska-Kamiennej do Michałowa. Tym razem trasę według zupełnie nowego rozkładu jazdy obsługuje „Idea Bus”, która to coraz prężniej funkcjonuje w transporcie drogowym osób.

Po rezygnacji przez „Mich-Mat” wraz z końcem stycznia br. z obsługi trasy do Michałowa, mieszkańcy południowej części gminy Skarżysko Kościelne pozostali bez transportu zbiorowego. Według głosów mieszkańców firma już od pewnego czasu nosiła się z zamiarem zlikwidowania połączenia ze względu na niską rentowność połączenia.

Kilka dni później w internecie pojawiła się informacja, że jeden z przewoźników prowadzi rozmowy w sprawie przywrócenia połączenia na podobnej do poprzednika trasie. I tak 6 lutego pod szyldem firmy „Idea Bus” z Majkowa, na ulice wyjechała linia wykonująca 7 kursów w dni robocze, podobnie jak wcześniej kursujący „Mich-Mat”. Względem poprzedniego rozkładu trasa nie uległa istotnym zmianom, zmieniły się natomiast godziny odjazdów z przystanków.

Trasa:
Skarżysko-Kamienna (D.A.) – Sokola – Wiejska – Armii Krajowej – Piłsudskiego – Norwida – Metalowców – Legionów – Ekonomii – 11 Listopada – 1 Maja – Piękna – MajkówMichałów (pętla)

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładu jazdy znaleźć można na rozkładach jazdy powieszonych na głównych przystankach wzdłuż trasy linii.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*