Do Lipowego Pola busów coraz mniej…

Od 15 stycznia 2018 roku firma przewozowa „Amark” zmieniła rozkład jazdy linii „bus” kursującej na trasie ze Skarżyska-Kamiennej do Lipowego Pola. Jest to już co najmniej trzecia zmiana rozkładu jazdy spowodowana dopasowaniem godzin odjazdów do rzeczywistych potrzeb pasażerów, a także podyktowana kwestiami ekonomicznymi – w porównaniu z poprzednim, rozkład „skurczył” się o jedną parę kursów.

Przypomnijmy, firma otworzyła połączenie we wrześniu 2016 roku po fiasku wcześniejszych swoich połączeń m.in. do Przysuchy czy Starachowic. Tym samym znalazła niszę rynkową, uzupełniając lukę powstałą po likwidacji kursów MKS Skarżysko-Kam. (głównie linii nr 22) do Lipowego Pola.


Bus należący do firmy „Amark” podczas realizacji kursu do Mirowa Starego
fot. Szymon Holeczko

Bieżący rozkład jazdy przewiduje realizację trzech kursów wykonywanych w dni robocze, z czego jedna para kursuje wyłącznie w dni targowe (wtorki i piątki). Z rozkładu zniknęły kursy o godz. 8:01 z ul. Czerwonego Krzyża oraz o 13:55 z pętli na Lipowym Polu. W ramach tego rozkładu nadal funkcjonuje także kurs z i do Mirowa Starego wykonywany w dni nauki szkolnej. Szczegółowy rozkład dostępny jest wyłącznie na przystankach (przewoźnik nie posiada swojej strony internetowej), lecz próżno szukać go na terenie Skarżyska. Według naszych informacji na dzień dzisiejszy rozkład występuje na wszystkich przystankach na terenie Lipowego Pola.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*