Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Autobusem na mecz

Kibice „Granatu” jak i część mieszkańców Skarżyska zarzucało władzom MKS, że nie uruchamiają połączenia, które mogłoby ułatwić dojazd i powrót sympatykom miejscowej drużyny na mecze rozgrywane na stadionie przy ul. Słonecznej. Ostatnio jednak ukazała się informacja, że takie połączenie zostanie uruchomione.

22 marca 2015 roku na stadionie przy ul. Słonecznej, „Granat” Skarżysko podejmował w pojedynku „KSZO” Ostrowiec. Na rozpoczynający się o godz. 15 mecz istniała możliwość dojazdu autobusem linii nr „7”, dojeżdżającym pod stadion o godz. 14:51, lub autobusem linii „19” przyjeżdżającym o godz. 14:10. Jednak MKS na prośbę kibiców „Granatu” uruchomił tzw. „Linię Stadionową”, w celu „zapewnienia sprawnej komunikacji kibicom” – jak możemy przeczytać w ogłoszeniu na stronie MKS. Linia będzie kursować w dni meczowe na następującej trasie:

BAZA MKS – 1 Maja – Towarowa – Niepodległości – Sokola – Wiejska – Moniuszki – Piłsudskiego – Norwida – Metalowców – Legionów – Staffa – Sportowa – Wioślarska – SŁONECZNA STADION

Kursowanie linii będzie uzależnione od terminów rozgrywanych meczy. Od godziny rozpoczęcia i zakończenia meczu zależny jest także rozkład jazdy linii. W czasie pierwszego w nowym sezonie meczu na rejowskim stadionie linia odjechała z bazy o godz. 14:00, na przystanku na ul. Sokolej przy „esdehu” zameldowała się o godz. 14:07, a na ul. Norwida o 14:17. W drogę powrotną autobus wyruszył o godz. 17:15. MKS zapewnia, że o terminie kursowania linii będzie informował na tydzień przed rozgrywanym meczem.

W pierwszym dniu kursowania na linię wyjechał Jelcz PR110M o nr. #370. Oznaczony był dwiema, specjalnie na tę okazję przygotowanymi, tablicami „Kibice Granatu” umieszczonymi na przodzie i boku pojazdu. Frekwencja w pojeździe w połowie trasy, na ul. Metalowców, wyniosła ok. 20-30 osób, co jak na pierwszy kurs jest wynikiem zadowalającym.

Jelcz PR110M #370 w drodze pod stadion Granatu. Fot. Paweł Kowalski
22.03.2015 r. – Skarżysko-Kamienna, ul. Metalowców. Jelcz PR110M #370 oznaczony tablicami „Kibice Granatu” w drodze na stadion.

Niepokojący zaś jest fakt, iż w obiegu były dwie informacje o trasie i godzinie kursowania linii. W artykule oparliśmy się o informacje podane przez MKS w oficjalnym komunikacie zamieszczonym zarówno na stronie przewoźnika jak i na przystankach autobusowych. Na plakatach umieszczonych na terenie miasta widniały natomiast zupełnie inne informacje. Według nich autobus z Bazy MKS miał wyjechać 10 minut później, tj. o godz. 14:10. Trasa, jaką miał pokonać od dworca PKP, miała być zbieżna z trasą linii nr „7”, czyli zamiast podanej w komunikacie MKS ul. Moniuszki, linia miałaby kursować ul. Armii Krajowej. Z naszych obserwacji wynika, że prawdziwe informacje zawarł MKS. Autobus na ul. Metalowców zameldował się o godz. 14:21, czyli z lekkim opóźnieniem, jednak zgodnym z czasem przejazdu podanym przez miejskiego przewoźnika. Nie wiemy niestety, czy autobus wykonał kurs przez ulicę Moniuszki czy przez Armii Krajowej. Podejrzewamy jednak, że trasa również była zgodna z ogłoszeniem MKS.

Podsumowując, przy okazji następnych meczy i wydarzeń sportowych uściślić należy informacje dotyczące trasy oraz godziny odjazdów z przystanków. Są to na tyle ważne informacje, że można oprzeć się na złych, spóźnić się na autobus i wyjść na przystanek, na którym oczekiwany przez nas autobus się nigdy nie pojawi. Popieramy taką inicjatywę nowego zarządu MKS, jednak apelujemy także, aby zadbano o spójność informacji podawanych przez wszystkich organizatorów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*