„Amark” – kolejna próba wejścia na skarżyski rynek transportowy

Od 12 września w powiecie skarżyskim pojawiła się nowa linia – tym razem skarżyski „Amark” po raz kolejny próbuje podbić rynek skarżyskiej sieci transportu organizowanego przez prywatnych przewoźników. Linia wiedzie z Lipowego Pola przez główne punkty miasta do przystanku w pobliżu targowiska na os. Kamienna. W dni szkolne bus kursuje nawet znacznie dalej…

Skarżyski przewoźnik „Amark” w pierwszej połowie września uruchomił połączenie w relacji Mirów Stary – Lipowe Pole – Skarżysko-Kamienna (ul. Czerwonego Krzyża). Wcześniej pojawił się na rynku m.in. linią ze Skarżyska do Przysuchy przez Szydłowiec. Niestety rozkłady jazdy nowego połączenia na chwilę obecną znaleźć można tylko na przystankach poza Skarżyskiem, lecz mamy nadzieję, że z biegiem czasu pojawią się one również na przystankach na terenie miasta.

Bus kursuje w dni robocze od poniedziałku do piątku, cztery razy dziennie z Lipowego Pola do Skarżyska i z powrotem, zaś do Mirowa Starego wykonuje jeden kurs dziennie (wyłącznie w dni nauki szkolnej).

Trasa busa przedstawia się następująco:
Mirów StaryBieszków DolnyGąsawy RządoweKierzŚwierczekLipowe Pole – Skarżysko-Kam: Kopernika – Szydłowiecka – Rejowska – Sokola – Tysiąclecia – Piłsudskiego – 11 Listopada – Towarowa – 1 Maja – Skarżysko-Kamienna (ul. Czerwonego Krzyża)

W wybranych kursach bus kursuje dwukierunkowo trasą:
… – Piłsudskiego – Niepodległości – Legionów – Ekonomii – 11 Listopada – Towarowa – …

Linia w większości kursów obsługiwana jest najczęściej przez bus marki Iveco Daily (z charakterystyczną nazwą poprzedniego właściciela). Kursy z/do Mirowa najczęściej wykonuje duży autobus – obecnie firma dysponuje turystycznym autokarem EOS.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin kursowania oraz tras przejazdu dostępne są bezpośrednio u przewoźnika. Niestety nie posiada on swojej strony internetowej, więc możliwości wyszukania informacji na temat zmian w rozkładach „Amarku” są znacznie ograniczone.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*