22 września podróż autobusami MKS za darmo!

Od 16 do 22 września w całej Europie obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kampania ma na celu promocję proekologicznych zachowań oraz zachęcanie mieszkańców miast do rezygnacji z samochodów na rzecz korzystania z innych środków transportu. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

Wiele miast włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz obchodzonego 22 września Dnia bez Samochodu. Tego dnia kierowcy namawiani są, by zostawili swoje samochody na przydomowych parkingach i by skorzystali z transportu publicznego lub też przesiedli się na rowery. I tak bez opłat z transportu publicznego skorzystają mieszkańcy m.in. Warszawy, Krakowa czy Radomia. W Kielcach czy Starachowicach bezpłatny przejazd autobusami będzie możliwy za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego. Zupełnie za darmo podróżować będzie można także wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich.

22 września będzie także dniem bezpłatnego podróżowania autobusami Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku-Kamiennej. Przez cały dzień podróż autobusami będzie wolna od opłat za przejazd dlatego też zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby tego dnia zrezygnowali z samochodów i skorzystali z usług przewoźnika w dojeździe do pracy, szkoły, na zakupy, czy nawet po prostu… na wycieczkę autobusem!

Więcej informacji: http://etzt.pl/dzien-bez-samochodu

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*