Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

„Dziesiątką” do cmentarza na Kościelnym

Od czerwca autobusy MKS po raz pierwszy od pół roku rozkładowo wyjeżdżać będą poza granice miasta Skarżysko-Kamienna. Na wniosek mieszkańców linia nr 10 zatrzymywać się będzie na przystanku położonym tuż za granicą administracyjną miasta.

2 czerwca w życie wejdzie zmieniony rozkład jazdy, gdzie wśród wielu zmian na liniach kursujących na terenie miasta znalazła się także informacja dotycząca wydłużenia trasy linii nr 10 o przystanek położony za granicami administracyjnymi miasta.

Po wielu wnioskach mieszkańców oraz kilkukrotnych interpelacjach radnych Rady Miasta, podjęte zostały rozmowy z wójtem gminy Skarżysko Kościelne w sprawie umożliwienia zatrzymywania się autobusów MKS na przystanku położonym tuż przy granicy miasta. Efektem rozmów jest wydłużenie trasy w kierunku os. Usłów – od 2 czerwca ostatnim przystankiem zamiast tego w pobliżu skrzyżowania z ul. Poziomkową będzie położony kilkaset metrów dalej przystanek przy ul. Granicznej (niemal naprzeciwko przystanku początkowego).

Przypomnijmy – ostatnim dniem, kiedy autobusy MKS Skarżysko kursowały do gminy Skarżysko Kościelne był 2 listopada ubiegłego roku. Od dnia następnego wszystkie linie kursujące wówczas w stronę Kościelnego swoją trasę kończyły na przystanku „Poziomkowa” położonym około 350 metrów przed granicą miasta. Następny przystanek („Jeżynowa” – przyp.) znajduje się kilkanaście metrów od tablicy miejscowości – już na terenie innej gminy, przez co de facto autobusy MKS nie miały prawa wysadzać tam pasażerów.

O pozostałych zmianach rozkładów jazdy od czerwca poinformujemy wkrótce.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*