„Dziesiątką” do cmentarza na Kościelnym

Od czerwca autobusy MKS po raz pierwszy od pół roku rozkładowo wyjeżdżać będą poza granice miasta Skarżysko-Kamienna. Na wniosek mieszkańców linia nr 10 zatrzymywać się będzie na przystanku położonym tuż za granicą administracyjną miasta.

2 czerwca w życie wejdzie zmieniony rozkład jazdy, gdzie wśród wielu zmian na liniach kursujących na terenie miasta znalazła się także informacja dotycząca wydłużenia trasy linii nr 10 o przystanek położony za granicami administracyjnymi miasta.

Po wielu wnioskach mieszkańców oraz kilkukrotnych interpelacjach radnych Rady Miasta, podjęte zostały rozmowy z wójtem gminy Skarżysko Kościelne w sprawie umożliwienia zatrzymywania się autobusów MKS na przystanku położonym tuż przy granicy miasta. Efektem rozmów jest wydłużenie trasy w kierunku os. Usłów – od 2 czerwca ostatnim przystankiem zamiast tego w pobliżu skrzyżowania z ul. Poziomkową będzie położony kilkaset metrów dalej przystanek przy ul. Granicznej (niemal naprzeciwko przystanku początkowego).

Przypomnijmy – ostatnim dniem, kiedy autobusy MKS Skarżysko kursowały do gminy Skarżysko Kościelne był 2 listopada ubiegłego roku. Od dnia następnego wszystkie linie kursujące wówczas w stronę Kościelnego swoją trasę kończyły na przystanku „Poziomkowa” położonym około 350 metrów przed granicą miasta. Następny przystanek („Jeżynowa” – przyp.) znajduje się kilkanaście metrów od tablicy miejscowości – już na terenie innej gminy, przez co de facto autobusy MKS nie miały prawa wysadzać tam pasażerów.

O pozostałych zmianach rozkładów jazdy od czerwca poinformujemy wkrótce.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

*

*